O nas

Początki

Firma GLM sp. z o.o. powstała w lutym 1993 roku. Od blisko dwudziestu pięciu lat nieprzerwanie oferujemy swoim klientom ofertę najwyższej jakości. Jesteśmy firmą rodzinną, która doskonale rozumie potrzeby swoich klientów i potrafi elastycznie dostosowywać się do ich wymagań i potrzeb. Naszą działalność rozpoczęliśmy od dystrybucji i prenumeraty prasy zagranicznej. Przez lata systematycznie wzbogacaliśmy ofertę, dzięki czemu obecnie możemy zaproponować naszym klientom katalog ponad 6.000 tytułów prasy z całego świata. Każdy ukazujący się na świecie tytuł prasowy dostarczymy prosto do siedziby lub domu odbiorcy.

Punkty sprzedaży

W połowie lat dziewięćdziesiątych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, firma powiększyła się o dział zajmujący się rynkiem sprzedaży detalicznej. Zaczęliśmy rozwijać sieć salonów handlowych (prasowych i książkowych), w skład której obecnie wchodzą cztery punkty. Ich adresy podajemy poniżej:

1. CH Stara Papiernia
Al. Wojska Polskiego 3
05-510 Konstancin-Jeziorna
2. CH Plac Vogla
Ul. Zygmunta Vogla 62 lokal 14
02-977 Warszawa
3. Miasteczko Orange
Al. Jerozolimskie 160
02-326 Warszawa
4. Siedziba ITI
Ul. Wiertnicza 166
02-952 Warszawa

We wszystkich naszych salonach można nabyć nie tylko prasę i książki, ale także wszelkie artykuły pierwszej potrzeby oraz słodycze, artykuły papiernicze itp. Co więcej, oferujemy potencjalnym reklamodawcom niepowtarzalne możliwości bezpośredniej promocji swoich produktów.

Kawiarnie

Kolejnym krokiem w rozwoju naszej firmy było założenie kawiarni czytelniczej “Break Cafe”. Oferujemy jedyne w swoim rodzaju połączenie klasycznej kawiarni z miejscem, w którym królują książki i prasa. Przy filiżance pysznej kawy i rozpływającego się w ustach deseru nasi klienci mogą wziąć udział w dyskusjach czytelniczych, spotkaniach autorskich czy promocjach nowych tytułów. To wszystko w połączeniu z klimatycznymi, wyjątkowymi wnętrzami sprawia, że nasza kawiarnia jest niepowtarzalnym punktem na mapie Warszawy i  szybko stała się miejscem spotkań ludzi kultury, mediów i nauki.

W naszej kawiarni oprócz bogatej oferty prasy i książek znajdziemy również szeroki wybór przekąsek, dań lunchowych i deserów, a także pysznych napojów: soków, koktajli. Jednak naszą największą dumą jest serwowana w “Break Cafe” doskonała kawa firmowana przez sycylijską palarnię IONIA …il caffe.

Kawa Ionia podbiła serca klientów kawiarni “Break Cafe”. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy rozszerzyć ofertę naszej firmy i podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu sprzedaży produktów firmy Ionia. W rezultacie smakiem tej jedynej w swoim rodzaju kawy będzie mogło cieszyć się zdecydowanie szersze grono odbiorców niż tylko bywalcy “Break Cafe”. Uważamy, że wyjątkowa jakość Ionia zasługuje na to, aby poznało ją jak najwięcej osób.